Chcete-li za námi přijet osobně, VŽDY volejte předem a ověřte si, že máme otevřeno. Děkujeme za pochopení.

POZOR! 

V obci Mníšek, kde sídlíme, probíhají dlouhodobé stavební práce. V Mníšku na křižovatce je kompletně uzavřena (zákaz vjezdu) odbočka na Fojtku, tedy k nám. Silnice je průjezdná, ale musíte nahlásit, že jste zákazník firmy RUTAN. Poté by vás měli pustit. Mějte připravené naše telefonní číslo a případně volejte.

FAQ výfuky

Dotazy k výfukům MIVV

1)Změny na výfukových systémech

1a) Lze použít výfukový systém na jiný typ motocyklu, než pro který byl vyroben? - není to doporučeno, všechny výfuky MIVV jsou konstruovány speciálně pro daný typ motocyklu

1b) Mám již koncovku MIVV, mohu si dokoupit svody? - bohužel, samotné trubky se neprodávají, rozhodněte se proto dobře před zakoupením produktu

1c) Jaké jsou rozměry svodů a koncovek pro můj motocykl? - rozměry se liší podle jednotlivých modelů, tyto informace nepodáváme, na každý pád jsou výfukové systémy konstruovány pro dosažení nejlepší výkonnosti z hlediska výkonu, kroutícího momentu, hmotnosti, designu a zvuku

2) Výkonnost systémů

2a) Musím po zakoupení výfukového systému MIVV dělat nějaké změny na motocyklu nebo použít jiné mapování řídící jednotky? - výfuky MIVV jsou konstruovány, aby fungovaly beze změn na motocyklu. Pokud je na motocyklu použita přídavná řídící jednotka nebo je použit jiný vzduchový filtr, dodávka výkonu může být ještě vylepšena stejně jako celková výkonnost motocyklu

2b) Mohu si zakoupit přídavnou řídící jednotku u Vás? - MIVV nevyrábí přídavné aftermarketové řídící jednotky, protože je specializován na výrobu výfuků. Spolupracujeme s firmou Dynojet Europe, které vyvíjí mapy pro jejich Power Commander speciálně navržené pro výfuky MIVV. Mnoho jich je k dispozici ke stažení na www.mivv.it.

2c) Jaké zvýšení výkonu mohu po očekávat od MIVV? - MIVV vyvíjí výfuky na dynamometrech, tyto testy jsou prováděny na produkčních motocyklech v porovnání s originálním výfukovým systémem. Obecně řečeno, všechny výsledky vykazují zvýšení výkonu a kroutícího momentu, hodnota rozdílu závisí na konkrétním motocyklu. Na www.mivv.it jsou publikovány výsledky v porovnání s originálním výfukovým systémem.

2d) Můj motocykl je vybaven systémem EXUP. Co se stane po instalaci systému MIVV? - podle typu motocyklu se v některých případech musí EXUP ventil odstranit, v tom případě nenastane žádný problém v dodávce výkonu. U některých motocyklů, kde řídící jednotka „hlídá“ přítomnost EXUPu se dodává speciální kit pro odstranění varovného signálu.

2e) Můj motocykl je vybaven lambda sondou. Co se stane po instalaci systému MIVV? - v některých případech, kdy s originálním tlumičem je odstraněna i lambda sonda, je náš systém vybaven místem, kde je možné lambda sondu znovu namontovat.

2f) Rád bych dal svému motocyklu více agresivní a podmanivější zvuk. Který MIVV produkt si mám vybrat? - všechny MIVV produkty jsou konstruovány za tímto účelem a zároveň tak, aby splňovaly legislativní požadavky. Proto si můžete vybrat typ výfuku z estetického úhlu pohledu.

3) Homologace

3a) Jsou všechny výfuky MIVV vybaveny vyjímatelným dB killerem? - všechny produkty homologované pro silniční použití jsou vybaveny vyjímatelným dB killerem. Některé systémy z řady STRONGER tento dB killer neobsahují, protože po jeho vyjmutí by došlo ke ztrátě výkonu.

3b) Je nutné provést nějakou registraci, aby namontovaný výfuk byl homologovaný pro silniční provoz? - ne, vyražené homologační číslo na výfuku stačí pro prokázání toho, že výfuk je homologován pro silniční provoz. MIVV navíc dodává s každým výfukem certifikát ve velikosti platební karty, který můžete vozit s sebou.

4) Údržba

4a) Jak mohu čistit výfukový systém MIVV? - nejprve jej nechte úplně vychladnout. Pro čištění použijte měkký hadřík nebo houbičku s vlažnou vodou a čistící produkt bez brusných částeček. Například autošampón funguje dobře. Nerezové a titanové systémy mohou být čištěny pravidelně také penetračním olejovým spejem (Víceúčelový olej). Slabá vrstvička tohoto oleje usnadňuje údržbu. Carbonový povrch se může čistit měkkým hadříkem. Nepoužívejte tlakovou myčku nebo parní čističku na čištění výfuků.

4b) Kdy mám vyměnit vnitřní vložku výfuku? - při dlouhodobém používání a při závodním použití může vnitřní izolační vložka výfuku ztratit své vlastnosti. Příznaky jsou zvýšená hlučnost nebo změny barvy vnějšího pláště výfuku. Pokud toto nastane, je třeba izolační vložku okamžitě vyměnit aby nedošlo k dalšímu poškození výfuku. Možné změny barevnosti povrchu díky pozdní výměně vnitřní izolační vložky nepodléhají záruce.

0 produktů k porovnání PorovnáváníZobrazit porovnávání